تست تشخیصی سرطان

تست تشخیصی سرطان

کارسینومای اولیه پستان شایع ترین نوع بدخیمی پستان محسوب می شود .  تست تشخیصی سرطان برای افرادی که به عنوان افراد پرخطر بر اساس سابقه فردی یا خانوادگی شناسایی شده اند یا برای خانواده فرد شناخته شده با جهش germline در brca1-brca2 کاربرد دارد . جهش brca 78درصد شانس ابتلا به سرطان پستان و 42درصد شانس ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش می دهد . بررسی این جهش به افراد حامل جهش این امکان را می دهد تا از ابتلا به سرطان پستان و تخمدان جلوگیری کنند . غربالگری با ماموگرافی یا MRI یک بار در سال توصیه می شود.

تست-تشخیصی-سرطان
تست-تشخیصی-سرطان

مدت زمان انجام تست تشخیصی سرطان

این تست در مدت زمان 10 روز کاری انجام شده و نتایج آن در این زمان مشخص می شود. میزان 10 میلی لیتر خون از فرد گرفته می شود و در دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری می شود.

تفسیر نتایج تست تشخیصی سرطان

جواب مثبت این تست نشان دهنده این است که فرد یک جهش در brca1-brca2 دارد . این به معنای آنست فرد ریسک بالاتری برای ابتلا به سرطان نسبت به سایر افراد دارد. اما نمی تواند تعیین کننده قطعی برای ابتلا به سرطان در فرد مورد نظر باشد .

تست تشخیصی سرطان پستان

سرطان پستان دومین سرطان شایع زنان می باشد . یک انکوژن است که گیرنده فاکتور رشد اپیدرمی راکد میکند و موجب تقسیم سلول ها می شود. سلول های اپیتلیال طبیعی در کل بدن حاوی دو نسخه از نوعی ژن می باشند که میزان اندکی از پروتئین را در سطح خود تولید می کنند. در حدود 20 تا 30 درصد از سرطان های پستان مربوط به این نوع ژن می باشند . این سرطان ها در برابر درمان هورمونی و گروهی از روش های شیمی درمانی مقاوم می باشد .افزایش این پروتئین موجب افزایش سیگنال هایی می شوند که تقسیم و رشد سولی را تحریک می کنند. در سرطان های HER2 مثبت می توان از مزایای درمان هدفمند با آنتی بادی مونوکلونال بهره برد. تعیین وضعیت HER2 به روش CISH یک روش تایید شده است که تعداد نسخ HER2 را در بافت سرطان پستان شمارش می کند.

انجام مشاوره ژنتیک و خدمات درمانی سرطان به صورت رایگان و تحت پوشش بیمه ای (یکی از سازمان های بیمه ) در مرکز رادیوتراپی بازرگانان انجام می شود.

سرطان روده

سرطان پستان

سرطان پروستات

سرطان معده

 

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یک =